Lwóweckie Lato Agatowe to jedna z największych oraz najciekawszych atrakcji regionalnych, bez której trudno jest wyobrazić sobie kalendarz najważniejszych imprez rozgrywających się każdego lata na Dolnym Śląsku. Wydarzenie, jakim jest LLA, adresowane jest zarówno do amatorów, jak i profesjonalistów branży mineralogicznej. Polska stolica mineralogii przez trzy dni w lipcu tętni życiem, muzyką i oczywiście pięknymi kamieniami. Rynek i przylegające ulice Lwówka Śląskiego wypełniają się setkami stoisk i kramów, między którymi pojawiają się wciąż nowe atrakcje dla dorosłych oraz dzieci. Zwieńczeniem całodniowych atrakcji są występy gwiazd wieczoru. 

W ubiegłym roku z powodu pandemii, zmuszeni zostaliśmy do zmiany terminu XXIII edycji największej imprezy mineralogicznej w Polsce. W tym roku trzymamy kciuki za sprawną akcję szczepień, spadek zachorowań, a w efekcie złagodzenie obostrzeń, które pozwolą nam bez przeszkód zorganizować słynną imprezę w dniach 16-18 lipca 2021 r.

Napawa nas optymizmem fakt, że XXIII Lwóweckie Lato Agatowe zostało objęte patronatem Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Liczymy na to, że decyzja Pana Cezarego Przybylskiego, będzie prognostykiem kolejnych wspaniałych wiadomości, zwieńczonych zorganizowaniem bez przeszkód naszej tradycyjnej imprezy, której pierwsza edycja sięga roku 1998. Nasza impreza na przestrzeni lat zyskała prestiż, czego potwierdzeniem są otrzymane nagrody i certyfikaty.

Zapraszamy Państwa na najlepszą plenerową imprezę mineralogiczną w Polsce!

Kategorie: Aktualności

Facebook