Po raz pierwszy mieliśmy okazję uczestniczyć w imprezie pn.”Dni kamienia” w Łużyckim Parku Głazów Narzutowych w Nochten (Findlingspark Nochten) – Niemcy.  W przepięknej scenerii wystawcy z kraju i zagranicy zaprezentowali swoje kolekcje i produkty regionalne. Park w Nochten jest przykładem rekultywacji zdegradowanych terenów pokopalnianych i przekształcenia ich w ciekawy krajobraz. Na 20 hektarach możemy zobaczyć ponad 7000 głazów narzutowych, a do tego tematyczne i ciekawie założone ogrody. Zwiedzanie parku jest o każdej porze roku niezapomnianym przeżyciem.

Podczas imprezy pracownicy Urzędu Gminy i Miasta Lwówek Śląski wraz z pracownikami  Lwóweckiego Ośrodka Kultury promowali atrakcje turystyczne  miasta i gminy, zapraszając jednocześnie na XXI Lwóweckie Lato Agatowe, którego główną atrakcją będzie  wystawa główna,  pn. „ Wielka Czwórka w Świecie Biżuterii” – diamenty, szmaragdy, szafiry i rubiny.

 Nasz udział podczas „Dni kamienia” rozpoczyna realizację wspólnego projektu pn. „Odkryj geologiczne skarby Górnych Łużyc i Dolnego Śląska!“, który jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Polska – Saksonia 2014 – 2020.

Kategorie: Aktualności

Facebook